Aikataulut

Kilparyhmien kausi alkaa ma 5.8.2019

Harrasteryhmät ja luistelukoulu alkavat 2.9.2019 alkavalla viikolla
Syyskausi vko:t 36-51
Kevätkausi vko:t 2-17


Tulevia harjoituksia ei ole seuraavina ajankohtina:
Talviloma vko 8, 17.2.-21.2.2020 (harrastajat ja luistelukoulu)
Pääsiäinen 10.4-13.4.2020

Seuran tulevat tapahtumat
to 13.2.2020 ystäväluistelu luistelukoululla
pe 14.2.2020 ystäväluistelu harrastajilla
la 14.3.2020 seuran järjestämät kutsukilpailut

 

Jääharjoitukset Lohjan jäähallilla,

osoite: Runokatu 1, 08100 Lohja

 

Keskiviikon jumppa Harjun koululla, Toivonkatu 2, 08100 Lohja


TAITAJAT

Tammikuussa Taitajat käyvät pienryhmätunneilla seuraavasti:

vko 1 POIKKEUSAIKATAULU, ei pienryhmätunteja
vko 2 1/3 tunneilla C-ryhmä      ja   2/3 tunneilla A+B-ryhmät
vko 3 1/3 tunneilla A-ryhmä      ja   2/3 tunneilla B+C-ryhmät
vko 4 1/3 tunneilla B-ryhmä      ja   2/3 tunneilla A+C-ryhmät
vko 5 1/3 tunneilla C-ryhmä      ja   2/3 tunneilla A+B-ryhmät

Pienryhmäjaot löydät tästä

JÄÄ- JA OHEISHARJOITUKSET 2019-2020
 MaanantaiTiistaiKeskiviikkoTorstaiPerjantai

Luistelukoulu 1 krt/vko ja

luistelukurssilaiset

  Jumppa:
Harjun koulu
18:00-19:00
Jää: 17:30-18:15 
Taitoluistelukoulu 1-2 krt/vkoJää: 17:00-17:45 

Jumppa:
Harjun koulu
18:00-19:00

Jää: 17.30-18.15 
      
Harrastajat 1 krt/vko (Pronssi)Jää: 17:00-17:45 

Jumppa:
Harjun koulu
18:00-19:00

 Jää: 16:30-17:30
Harrastajat 2 krt/vko (Hopea)Jää: 17:00-17:45 

Jumppa:
Harjun koulu
18:00-19:00

 Jää: 16:30-17:30
Harrastajat 3 krt/vko (Kulta)Jää: 17:00-17:45Jää:16:45-17:30

Jumppa:
Harjun koulu
18:00-19:00

 Jää: 16:30-17:30
      
Taitajat

1/3-ryhmä + *

Jää: 16:30-17:15 

 

2/3-ryhmä + *

Jää: 16:45-17:30

Oheinen: 17:45-18:30

Kaikki

Jää: 16:30-17:15

Oheinen:
Harjun koulu
18:00-19:00

2/3-ryhmä

Jää: 15.30-16.30

1/3-ryhmä

Jää: 16:30-17:30

Oheinen: ​17:45-18:30

      
Lila 

Jää: 16:00-16:45

Oheinen: 17:00-18:00

Jää: 16:30-17:15 Oheinen:
Harjun koulu
18:00-19:00

Oheinen: 14:45-15:20

Jää: 15:30-16:30

Lila*

Jää:15:30-16:30

Oheinen: 16:45-18:00

Rubina

Rubina*

Jää: 15:30-16:30

Oheinen: 16:45-18:00

Jää: 16:00-16:45

Oheinen: 17:00-17:45

Jää: 15:45-16:30
Oheinen:
Harjun koulu
18:00-19:00

Oheinen: 14:45-15:20

Jää: 15:30-16:30

 

Jää:15:30-16:30

Oheinen: 16:45-18:00

Bianca/Celeste

askel+pir -jää 15:00-15:30

Jää: 15:30-16:30

Oheinen: 16:45-18:00

 

Jää: 15:15-16:45

Oheinen:17:45-19:00

 

askel+pir -jää 15:00-15:30

Jää: 15:30-16:30

Oheinen:
17:30-18:45

Jää: 16:30-17:30

Oheinen: 17:45-19:00

Askel+pir -jää 15:00-15:30

Jää: 15:30-16:30 

Oheinen: 16:45-18:00

      

*HUOM! Muutokset mahdollisia

AIKATAULU VOIMASSA 2.9. ALKAEN