Kilpailukalenteri 2019-2020

 

Kilpailukalenteri 2019-2020

 

 
PvmKilpailuIlmoitetut luistelijatOsallistuminen vahvistettu
6.-8.9.2019Helsinki Trophy, HELSINKI

SM-noviisit: Angelina M                                                             

SM-noviisit: Angelina M                                                                   
20.-22.9.2019Aktia Trophy, VANTAA

SM-Noviisit: Angelina M

Noviisit: Ella K

Silmut B: -

Minit: -

SM-noviisit: Angelina M

Noviisit: Ella K (peruutus 17.9.)

27.-29.9.2019HTL CUP 2019, HÄMEENLINNA

Minit: -

Taitajat axel: Amanda P., Emilia R., Helmi H

Taitajat ei axel: Siiri M.

Aluedebytantit: Helmi T.

Aluejuniorit: -

 

Taitajat axel: Amanda P., Emilia R., Helmi H.

Taitajat ei axel: Siiri M.

Aluedebytantit: Helmi T.

19.-20.10.2019ETK, SM-noviisien ja debytanttien 1. vk, ESPOONLAHTISM-noviisit: Angelina M.SM-noviisit: Angelina M.
21.10.2019VTL, Minien 1.vk, KISAKALLIOMinit: Illusia B., Amilia R.

Minit: Illusia B., Amilia R.

24.10.2019KeLS, Taitajat axel 1.vk, KERAVATaitajat axel: Amanda P, Helmi H, Helmi STaitajat axel: Amanda P, Helmi H, Helmi S
26.10.2019HALLOWEEN SKATE 2019, RIIHIMÄKI

Minit: Amilia R.

Silmut B: Enni R., Jenna R.

Aluedebytantit: Helmi T.

Aluenoviisit: -

Taitajat axel: Helmi H., Emilia R

Taitajat ei axel:  Michaela T., Emilia G., Mila K., Susa L., Karabo N.,  Siiri M.

Minit: Amilia R.

Silmut B: Enni R., Jenna R.

Aluedebytantit: Helmi T.

Taitajat axel: Helmi H., Emilia R.

Taitajat ei axel: Michaela T., Emilia G., Mila K., Susa L

1.11.2019NTL, Noviisien SB kilpailu, NURMIJÄRVI

Noviisit: Ella K.

A-silmut: -

B-silmut: Jenna  R.

Minit: Amilia R.

Aluenoviisit: -

Noviisit: Ella K.

B-silmut: Jenna R.

Minit: Amilia R.

7.11.2019MJT, Aluejunioreiden, -noviisien, -debytanttien ja -silmujen 1.vk, MÄNTSÄLÄ

Aluenoviisit: -

Aluedebytantit: -

 
13.11.2019TL, Tinttien 1.vk, TUUSULATintit: Adeline B., Lumina P.Tintit: Adeline B., Lumina P.
16.11.2019HyTL, Taitajat ei axel 1.vk, HYVINKÄÄ

Tintit: Adeline B., Lumina P.

Minit: Illusia B., Amilia R., Tiia L.

B-silmut: Jenna R.

Taitajat ei axel 08 ja nuoremmat: Emilia G., Mila K., Karabo N., Ilona P., Michaela T.

Taitajat 07 ja vanhemmat: Jessica I., Susa L., Siiri M.

Taitajat axel: Ruut M., Helmi S., Emilia R., Amanda P.

Aleudebytantit: Helmi T.

Aluenoviisit: -

Tintit: Adeline B., Lumina P.

Minit: Illusia B., Amilia R., Tiia L.

B-silmut: Jenna R.

Taitajat ei axel 08 ja nuoremmat: Emilia G., Mila K., Karabo N., Ilona P., Michaela T.

Taitajat 07 ja vanhemmat: Jessica I., Susa L., Siiri M.

Taitajat axel: Ruut M., Helmi S., Emilia R., Amanda P.

Aleudebytantit: Helmi T.

 

16.-17.11.2019KeLS, senioreiden, junioreiden ja noviisien 1.vk, KERAVANoviisit: Ella K.Noviisit: Ella K.
30.11.2019LT, silmut B 1.vk + kutsukilpailut, LOHJA

Tintit: Adeline B., Lumina P.

Minit: Illusia B., Amilia R., Jessica O., Ida L., Tiia L.

Silmut B: Jenna R., Enni R.

Aluesilmut: -

Aluedebytantit: Helmi T.

Aluenoviisit: Helmi K.

Taitajat axel: Helmi H., Ruut M., Amanda P., Emilia R., Helmi S.

Taitajat ei axel 08 ja nuoremmat: Emilia G., Mila K., Solja K., Karabo N., Michaela T., Ilona P.

Taitajat ei axel 07 ja vanhemmat: Jessica I., Susa L., Siiri M., Silja R.

Tintit: Adeline B., Lumina P.

Minit: Illusia B., Amilia R., Jessica O., Ida L., Tiia L.

Silmut B: Jenna R., Enni R.

Aluedebytantit: Helmi T.

Aluenoviisit: Helmi K.

Taitajat axel: Helmi H., Ruut M., Amanda P., Emilia R., Helmi S.

Taitajat ei axel 08 ja nuoremmat: Emilia G., Mila K., Solja K., Karabo N., Michaela T., Ilona P.

Taitajat ei axel 07 ja vanhemmat: Jessica I., Susa L., Siiri M., Silja R.

30.11.-1.12.2019HTK, SM-noviisien ja debytanttien 2. vk, HELSINKI

SM-noviisit: Angelina M.

SM-noviisit: Angelina M.
6.12.2019TL, kutsukilpailu tähtisarjoille, TUUSULA

Tintit: -

Minit: -

Taitajat axel: -

Taitajat ei axel: Michaela T., Siiri M., Susa L.

Aluedebytantit: -

Aluenoviisit: -

Taitajat ei axel: Michaela T., Siiri M., Susa L.
    
4.1.2020LT, Aluenoviisien, -debytanttien ja -silmujen 2. vk +kutsukilpailu, LOHJA

Tintit: Adeline B., Lumina P.

Minit: Illusia B., Ida L., Amilia R.

B-silmut: Enni R.

A-silmut: Jenna R.

Aluedebytantit:Helmi T

Aluenoviisit: Helmi K.

Taitajat axel: Helmi H., Amanda P., Emilia R., Helmi S.

Taitajat ei axel 2008 ja nuoremmat: Emilia G., Mila K., Karabo N., Ilona P., Michaela T.

Taitajat ei axel 2007 ja vanhemmat: Jessica I., Susa L., Siiri M.

Tintit: Adeline B., Lumina P.

Minit: Illusia B., Ida L., Amilia R.

B-silmut: Enni R.

A-silmut: Jenna R.

Aluedebytantit:Helmi T

Aluenoviisit: Helmi K.

Taitajat axel: Helmi H., Amanda P., Emilia R., Helmi S.

Taitajat ei axel 2008 ja nuoremmat: Emilia G., Mila K., Karabo N., Ilona P., Michaela T.

Taitajat ei axel 2007 ja vanhemmat: Jessica I., Susa L., Siiri M.

11.-12.1.2020ETK, senioreiden, junioreiden ja noviisien 2. vkNoviisit: Ella K.Noviisit: Ella K.
18.1.2020JTL, Taitajat axel 2. vk, JÄRVENPÄÄ

Tintit: -

Minit: Amilia R.

Taitajat axel: Helmi S., Emilia R.

Minit: Amilia R.

Taitajat axel: Helmi S., Emilia R.

25.-26.1.2020KooVee, SM-noviisien ja debytanttien semifinal (60 luistelija/sarja), TAMPERE  
29.1.2020TL, Silmut B 2.vk, TUUSULASilmut B: 
2.2.2020HyTL, tinttien 2. vk, HYVINKÄÄ

Tintit: Adeline B.

Taitajat ei axel 08 ja nuoremmat: Emilia G., Michaela T.

Taitajat ei axel 07 ja vanhemmat: -

Taitajat axel: Emilia R.

Silmut A: Jenna R.

Noviisit: Ella K.

Tintit: Adeline B.

Taitajat ei axel 08 ja nuoremmat: Emilia G., Michaela T.

Taitajat axel: Emilia R. (per. 28.1.)

Silmut A: Jenna R.

Noviisit: Ella K.

8.-9.2.2020VTL, aluejunioreiden 2.vk, KISAKALLIO

Tintit: Lumina P. Adeline B.

Minit: -

Silmut B: Enni R.

Aluedebytantit: -

Aluenoviisit: -

Taitajat ei axel 08 ja nuoremmat: Emilia G., Karabo N., Ilona P., Michaela T.

Taitajat ei axel 07 ja vanhemmat: Jessica I., Siiri M., Silja R.

Taitajat axel: Helmi H., Amanda P., Helmi S.

Silmut A: Jenna R.

Noviisit: Ella K.

SM-noviisit: Angelina M.

Tintit: Lumina P. Adeline B.

Silmut B: Enni R.

Taitajat ei axel 08 ja nuoremmat: Emilia G., Karabo N., Ilona P., Michaela T. (per. 6.2.)

Taitajat ei axel 07 ja vanhemmat: Jessica I., Siiri M., Silja R.

Taitajat axel: Helmi H. (per. 8.2.), Amanda P.(per. 7.2.), Helmi S.

Silmut A: Jenna R.

Noviisit: Ella K.

SM-noviisit: Angelina M.

21.-23.2.2020RTL, Easter Skate 2020, RIIHIMÄKI

Cubs (minit): -

Debs C (aluedeb.): Helmi T.

Novice C (aluenov.): -

Starlets 2002-2004 (taitajat): Helmi S.

Starlets 2005-2008 (taitajat): -

Starlets 2009 ja nuoremmat (taitajat): Emilia G.

Novice A: Angelina M.

Novice B: Ella K

Debs A: -

Springs A (A-silmut): -

Springs B (B-silmut): -

 

 

Debs C (aluedeb.): Helmi T.

Starlets 2002-2004 (taitajat): Helmi S.

Starlets 2009 ja nuoremmat (taitajat): Emilia G.

Novice A: Angelina M.

Novice B: Ella K

7.-8.3.2020MJT, Taitajat ei axel 2.vk + kutsukilpailu, MÄNTSÄLÄ

Tintit: Adeline B., Lumina P.

Minit:-

B-silmut: -

Aluedebytantit: -

Aluenoviisit: -

Taitajat ei axel 08 ja nuoremmat: Ilona P., Michaela T.

Taitajat ei axel 07 ja vanhemmat: Jessica I., Susa L., Silja R., Siiri M.

Taitajat axel: -

 

 

Tintit: Adeline B., Lumina P.

Taitajat ei axel 08 ja nuoremmat: Ilona P., Michaela T.

Taitajat ei axel 07 ja vanhemmat: Jessica I., Susa L., Silja R., Siiri M.

14.3.2020LT, AC finaali, LOHJA

Tintit:

Minit:

Aluenoviisit:

Taitajat axel:

Taitajat ei axel, 2008 ja nuoremmat:

Taitajat ei axel, 2007 ja vanhemmat:

 
14.-15.3.2020LTL, SM-noviisien ja debytanttien LK, LAHTI  
21.-22.3.2020NTL, SM-noviisien ja debytanttien HF, NURMIJÄRVI  
28.3.2020KeLS, ISU-sarjojen aluemestaruus, KERAVA

A-silmut:

Kansalliset noviisit:

SM-noviisit: