Kilpailukalenteri 2022-2023

Kilpailukalenteri Kevät 2023
PVMKilpailuIlmoitetut luistelijatVahvistetut luistelijat/tulokset
7.-8.1.2023YL SENIORIT, JUNIORIT JA NOVIISIT, 2. LOHKOKILPAILU, LOHKO 1, EVTJuniorit:
Angelina Morozyuk
 
12.-15.1.2023Gliss Open, Tallinna

Chicks -B:
Lumi Tiitinen
Olivia Viitasalo

Pre-Young girls 2012 & younger:
Siiri Mesiniemi

Young girls 08/09:
Tilda Kiuru
Viivi Savolainen
Kara Nyman

Young girls 03-07:
Ramatulai Bah
Nikita Herala
Susa Lehtovuori
jälk.ilm. Emilia Jokinen

Chicks -B:
Lumi Tiitinen
Olivia Viitasalo

Pre-Young girls 2012 & younger:
Siiri Mesiniemi

Young girls 08/09:
Tilda Kiuru
Viivi Savolainen
Kara Nyman

Young girls 03-07:
Ramatulai Bah
Nikita Herala
Susa Lehtovuori

Varasijalla:
Emilia Jokinen

 
19.1.2023Tähticup 2.vk tintit, minit, TLTintit:
Lumi Tiitinen
Aada Lähteenmäki
Olivia Viitasalo
 
3.-5.2.2023Tähticup 2.vk taitajat, taitajat ei-axel, VTL
+ helmikisat

Juniorit:
Angelina Morozyuk

Tintit:
Lumi Tiitinen
Aada Lähteenmäki
Olivia Viitasalo

Taitajat ei-axel:
Nikita Herala
Emilia Jokinen
Hertta Nortamo
 

Taitajat axel:
Emilia Grönroos
Tilda Kiuru
Susa Lehtovuori

Juniorit:
Morozyuk Angelina

Tintit:
Lumi Tiitinen
Aada Lähteenmäki
Olivia Viitasalo

Taitajat ei-axel:
Nortamo Hertta
Herala Nikita
Jokinen Emilia WD

Taitajat axel:
Emilia Grönroos
Tilda Kiuru
Susa Lehtovuori
10.2.2023Tähticup 2.vk Tähtinoviisit, Tähtijuniorit, MJTTäthijuniorit:
Helmi Kekki
Ella Kanervo
Helmi Törnström
 
    
    
    
    
14.-16.4.2023Hope Cup, Tartto  
    
    
    
    

 

Kilpailukalenteri SYKSY 2022

PVMKilpailuIlmoitetut luistelijatVahvistetut luistelijat/tulokset.         
17.-18.9.2022Nummela TrophySM-Juniorit:
Angelina Morozyuk
SM-Juniorit:
Angelina Morozyuk 18/20
15.10.2022Tähtikilpailut, Tuusula

Taitajat ei-Axel:
Nikita Herala
Emilia Jokinen
 

Tähtijuniorit:
Helmi Kekki

Tintit:
Aada Lähteenmäki
Lumi Tiitinen

Tintit:
Lähteenmäki Aada
Tiitinen Lumi

Taitajat ei-axel tytöt (9):
Herala Nikita 3.
Jokinen Emilia WD

Tähtijuniorit (4):
Kekki Helmi 4.
15.-16.10.2022Mäntsälä CupJuniorit:
Angelina Morozyuk
Juniorit (19):
Angelina Morozyuk 15.
30.10.2022MTK KutsukilpailuTintit:
Aada Lähteenmäki
Lumi Tiitinen
Olivia Viitasalo

Minit:
Aino Maisi
Tintit:
Aada Lähteenmäki EM: Upea nosturiliuku
Lumi Tiitinen EM: Hyvä musiikkiin luistelu
Olivia Viitasalo

Minit (9):
Aino Maisi 9.
26.11.2022Tähtikilpailut, LT

Tintit:
Lumi Tiitinen
Aada Lähteenmäki
Olivia Viitasalo

Minit:
Aino Maisi

Taitajat ei-axel:
Nikita Herala
Karabo Nyman
Emilia Jokinen
Hertta Nortamo
Siiri Mesiniemi

Taitajat axel:
Emilia Grönroos
Mila Korhonen
Tilda Kiuru
Susa Lehtovuori

Tähtinoviisit:
Rama Ben Mahmoud

Tähtijuniorit:
Ella Kanervo
Helmi Kekki
Helmi Törnström

Tintit:
Lumi Tiitinen
Aada Lähteenmäki
Olivia Viitasalo

Minit:
Aino Maisi

Taitajat ei-axel:
Nikita Herala
Karabo Nyman
Emilia Jokinen
Hertta Nortamo
Siiri Mesiniemi

Taitajat axel:
Emilia Grönroos
Mila Korhonen
Tilda Kiuru
Susa Lehtovuori

Tähtinoviisit:
Rama Ben Mahmoud

Tähtijuniorit:
Ella Kanervo
Helmi Kekki
Helmi Törnström
9.-11.12.2022OP Lounaismaa Cup, SalPa

Juniorit:
Angelina Morozyuk

Tähtijuniorit:
Helmi Kekki
Ella Kanervo
Helmi Törnström

Tähtinoviisit:
Rama Ben Mahmoud

Juniorit:
Angelina Morozyuk

Tähtijuniorit:
Helmi Kekki
Ella Kanervo
Helmi Törnström

Tähtinoviisit:
Rama Ben Mahmoud